Twitter response:
Montessori Úsměv

Zvládly jsme to téměř samy!My, děti!

Zvládly jsme to téměř samy! My,děti!

Po zralé úvaze jsme se s dětmi rozhodli pořídit si ptáčky. Nejdříve bylo třeba sehnat peníze, a protože si ptáčky chtěli pořídit děti, musely mít na tom podstatný podíl. Jednoho dne jsme společně navštívili Sady v Životicích a za výkupní cenu nasbírali mnoho kil jablek. Dalo nám to docela práci dovláčet je na zádech, ale povedlo se.

V dalších dnech jsme jablka zpracovávali. Některé jsme krájeli a pak sušili na křížaly, z některých upekli vynikající štrúdly, z některých jsme vyrobili mošt a některé vážili do sáčků, abychom je prodávali jen tak. Vyrobili jsme pak plakát, připravili lavice a stoly, nastrojili se, uchystali občerstvení a pozvali rodiče a příbuzné na jablečný jarmark. Přitom se děti učily pracovat s penězi, nabízet a prodávat zboží, starat se o zákazníky v kavárně. Jarmark byl více než vydařený a čistý výtěžek z něj byl neuvěřitelných 2 987 Kč.

Pak jsme začali zvažovat, jaké ptáčky si budeme moci pořídit. Snažili jsme se v knihách, na internetu i od dospělých zjistit, kteří ptáčci přicházejí pro chov do úvahy, co takový ptáček potřebuje, jak se o něj starat. Když jsme nastřádali dostatek informací a měli jsme představu o tom, co chceme, navštívili jsme nejbližší zverimex. Děti prostudovaly mapy a vyrazili jsme. Paní prodavačky byly velice vstřícné, děti zjistily, kolik co stojí a ve škole pak tyto informace zpracovaly. Rozhodli jsme se pořídit si andulku a zebřičku, samozřejmě také klec s kompletní výbavou a zbylo nám dost peněz na to, abychom je mohli několik let krmit. Děkujeme rodičům za pomoc a podporu především při jarmarku, ale i ve všech ostatních činnostech.