Twitter response:
Montessori Úsměv

Mikuláš se seniory

Bez mikulášského převleku, ale s chutí potěšit a něco společně vytvořit se vrhly děti za podpory dospěláků do spolupráce se seniory. V pátek 6. 12. všichni navštívili Domov pro seniory Helios. Společně s učiteli připravily děti krátké vystoupení, a i když nejsou žádní profesionálové a před neznámými lidi vystoupily poprvé, dokázaly vykouzlit spokojený úsměv na tvářích svých posluchačů.

Ale to nebylo všechno. Po malé přestavbě společenské místnosti začalo společné tvoření. Děti s pedagogy přinesly potřebný materiál, rozdělily ho mezi zájemce z řad seniorů, vybraly si svou babičku nebo dědečka a společně tvořili voňavou vánoční ozdobu. Stačilo k tomu málo: srdíčko vystřižené z lepenky, káva, hrách či různé druhy koření a pořádné lepidlo. Na závěr společně vyrobené srdíčko zkrášlila vánoční stužka a ozdoba do pokoje, či na vánoční stromeček byla na světě.

Společně strávené chvíle byly pro všechny zúčastněné děti i pedagogy něčím novým, něčím, co má cenu a v čem by děti z Úsměvu se svými pedagogy rády pokračovaly.